Kąpiele słoneczne po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w kolano

W marcu będę miała wstrzyknięty kwas hialuronowy w kolana ( lek Hyalone ). Czy to prawda, że później należy unikać kąpieli słonecznych do pół roku?

Po iniekcji kwasu hialuronowego nie należy ogrzewać okolic podanych zabiegowi (słońce, solarium, sauna ), ponieważ może to doprowadzić do rozłożenia preparatu a co za tym idzie zmniejszenia efektu. Najlepiej w czasie tygodnia, poniewaz tzw. okres półtrwania preparatu wynosi ok.7 dni, po tym czasie substancja jest już związana ze strukturą chrząstki i płunu stawowego.