Katar, kaszel a zapalenia ucha u 6,5-rocznego dziecka

Witam,córka-(wiek 6,5roku)od 8miesiecy ma wieczny katar od kataru przeszła 3zapalenia ucha,co miesiąc kaszle infekcja i katar,wszystko przechodzi katar zostaje.zrobiłam testy na pasożyty-3krotnie,wymaz z nosa gardła,laryngolog trzy razy i ok i teraz zrobiłam test krwi na ige całkowite wyszło 1,92 iu/ml.parametry 0-90co oznacza tak niski poziom?? za tydzień jedziemy do allergologZ góry dziekuje za porade. pozdrawiam Joanna

Obecnie IgE całkowite nie ma zbyt dużego znaczenia w diagnostyce chorób alergicznych. To badanie głównie stosuje się przy kontrolowaniu leczenia alergicznej aspergilozy płucno - okrzelowej. Zapewne alergolog po przeprowadzeniu wywiadu zdrowotnego i zleceniu szczegółowych badań dokładnie sprecyzuje przyczyny dolegliwości. Proponuję również zasięgnąć porady dietetyka w celu eliminacji pokarmów uwrażliwiających , a także mimo badań na pasożyty ponowne ich wykonanie z krwi
( surowicy) oraz zbadanie poziomu niedoborów minerałów i witamin.
PS: Kał na pasożyty najlepiej badać w okresie największej ich aktywności czyli w czasie pełni.