Katar, zatkany nos, ostry kaszel oraz mocny ból klatki piersiowej i pleców

Witam, Od kilku dni jestem przeziębiona dość mocno, katar, zatkany nos, ostry kaszel, jednak w trakcie kaszlu odczuwam mocny ból klatki piersiowej oraz pleców szczególnie górnej cześci, oczwiście wieczoram gorączka 37,5-38 stopni. Czy udać się z tymi dolegliwościami do lekarza czy może dalej leczyć się tradycyjnymi środkami dostępnymi bez recepty? Pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Objawy przez Panią przedstawione wskazują na infekcję o prawdopodobnej infekcji wirusowej. Zalecam leczenie objawowe tzn. odpoczynek, dużą ilość płynów, ewentualnie paracetamol lub ibuprofen. W razie pogorszenia dolegliwości bądź przewlekłego ich trwania proszę się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu. Pozdrawiam