Kiedy doszło do pęknięcia pęcherzyka?

Na usg był widoczny pęknięty pęcherzyk z prawego jajnika. Mam tydzień do spodziewanej miesiączki. Kiedy mógł on pęknąć? Jak długo jest widoczny pęknięty pęcherzyk?

Szanowna Pani,
pęcherzyk Graffa pęka co miesiąc i jest to tzw. owulacja.
Owulacja zwykle wypada w połowie cyklu, i występuje naprzemiennie-raz na lewym, raz na prawym jajniku.
Nie jest to niepokojących objaw, jest to prawidłowość i fizjologia cyklu miesiączkowego.
Z pozdrowieniami