Kiedy mogę spodziewać się utraty wagi?

Dzien dobry. Mam pytanie dotyczace leku encorton. Lekarz zalecil mi go na szuky uszne. Bralem go 2 tygodnie. Bylo to jakies 1,5 miesiaca temu. Przytylem kolo 10kg. Chcialbym sie dowiedziec czy ta waga spadnie sama automatycznie? I ile moze sie utrzymywac na takim poziomie. Mniej wiecej kiedy zaczne chudnac. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

podany preparat może doprowadzić do zatrzymania wody w organizmie i wzmożonego apetytu, co skutkuje przytyciem. Jest to działanie niepożądane i nie występuje u każdego.

Jeżeli w Pana przypadku doszło do faktycznego zatrzymania wody w organizmie, a nie przytył Pan na skutek samego jedzenia, to po odstawieniu leku, waga powinna spaść. Jeśli jednak przytył Pan z powodu nadprogramowych kalorii, to do schudnięcia będzie potrzeba odpowiedniej diety i aktywności fizycznej.

Więcej informacji dotyczących działanie leku znajdzie Pan w artykule poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/encorton-charakterystyka-wskazania-przeciwwskazania-dzialania-niepozadane

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.