Kiedy mogę wrócić do sportu po operacji wyrostka?

Witam jestem po appendektomii laparoskopowej torbieli śluzowej z wyrostkiem robaczkowym. Jestem miesiąc po zabiegu. Pytanie brzmi kiedy mogę wrócić do sportu piłka nożna, siłownia. Z góry dziękuje za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

pacjent po usunięciu wyrostka robaczkowego wraca do częściowej sprawności już w ciągu kilku dni. W przypadku aktywności fizycznej i wzmożonego wysiłku, jeżeli zabieg wykonano metodą laparoskopową, to należy się z tym wstrzymać około miesiąca.

Usuwanie wyrostka robaczkowego metodą laparoskopową różni się od metody klasycznej tym, że jest ona mniej inwazyjna. Skraca się dzięki temu czas rekonwalescencji i powrotu do pełnej sprawności.

Mimo wszystko należy jednak uważać na to miejsce, w szczególności podczas uprawiania sportu kontaktowego, jakim jest piłka nożna. Jeżeli pojawią się dolegliwości bólowe, proszę się udać do lekarza prowadzącego chorobę.

Zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy pytali o podobny problem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-wrocic-do-treningow-pilki-noznej-po-wycieciu-wyrostka

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/aktywnosc-fizyczna-po-usunieciu-wyrostka-robaczkowego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.