Kiedy mogło nastąpić zapłodnienie?

Potrzebuję informacji dotyczącej daty zapłodnienia choć wiem, że bardzo precyzyjnie zapewne nie da się tego określić. Zagadka w moim przypadku polega na tym ze cierpię na PCOS. Pół roku wstecz miałam całkiem regularne cykle ok 3-32 dniowe. Ostatni cykl jednak wydłużył się o 2 tygodnie. Z tego powodu gdy spóźniła mi się miesiączka w tym cyklu nie napawało mnie to nadzieja na ciąże. A jednak!
Ostatnia miesiączka właśnie tak spóźniona zaczęła się 17.12.2010. W tym cyklu brałam lek na insulinooporność. 27.12.2010 miałam usg w celu zmonitorowania szans na owulacje. Lekarz stwierdził, że nie ma szans na owulacje gdyż pęcherzyk miał 11 mm. Ale wychodzi na to że musiałam mieć późną owulacje.
Dnia 24.01.2011 test beta hcg wynosił 147 a 28.01.2011 wynosił 1230. 14 lutego byłam na pierwszym USG, na druku widnieje informacja, że jestem w 7 tygodniu i 1 dniu ciąży. Wg. mnie zapłodnienie musiało nastąpić w ok. 4-7 stycznia biorąc pod uwagę wynik beta hcg, ale z drugiej strony na co wskazuje wynik z usg? Bardzo jestem ciekawa kiedy miałam owulacje i kiedy mogło nastąpić zapłodnienie. Późna owulacja była na pewno tylko czy możliwe aby wystąpiła np. dopiero 23 dc? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W Pani sytuacji hormonalnej nierównowagi zdecydowanie najdokładniejszą metodą określenia dnia zapłodnienia jest badanie USG w pierwszym trymestrze ciąży. Badanie to wskazuje, że do owulacji i zapłodnienia doszło 9 stycznia, a dokładność tego szacunku to +/- 3 dni.

Pozdrawiam serdecznie