Kiedy najlepiej przestawić dziecko z piersi na butelkę?

Witam. Moja córka ma 4 i pół miesiąca. W tygodniach wychodzi równo 21. Kiedy mam zacząć wprowadzać inne pokarmy Niz mleko? I jak i kiedy najlepiej przestawić dziecko z piersi na butelkę?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Według stanowiska polskich i światowych ekspertów ds. żywienia noworodków i niemowląt wyłączne krwawienie piersią jest zalecane przez około 6 m-cy. Po tym czasie powinno się stopniowo rozszerzać dietę dziecka. Karmienie piersią powinno się kontynuować do 12 miesiąca życia dziecka, a wg. WHO nawet do 2 roku życia. Istnieje wiele poradników jak rozszerzać dietę dziecka. Tutaj podaję jeden z dostępnych linków ze sprawdzonego źródła https://adst.mp.pl/img/articles/www/pediatria/artykuly-wytyczne/wytyczne/schemat-zywienia-dzieci-duze.jpg
W razie wątpliwości zawsze może Pani skorzystać z pomocy swojego pediatry w trakcie wizyty kontrolnej.