Kiedy najlepiej się kochać, aby zajść w ciążę?

Witam:)
Mam ciekawe pytanko dotyczące owulacji. Otóż mam 32/33 dniowe cykle. Pierwszy dzień ostatniej miesiączki miałam 8 października, czyli owulację powinnam mieć 26 lub 27 października. Mierzę temperaturę codziennie rano i tak: 23.10 miałam 36,7 24.10 -"-"-"- 36,6 25.10 -"-"-"- 36.6 26.10 -"-"-"- 36.8 (owulacja ?) 27.10 -"-"-"- 36.9 23.10 o godz. 19 robiłam test owulacyjny, wyszedł negatywny. 24.10 o godz. 19 robiłam test owulacyjny wyszedł pozytywny Kochaliśmy się 25.10 po południu, potem ok 21-eszej tego samego dnia robiłam test owulacyjny i też wyszedł pozytywny. Wczoraj 26 i dziś 27 również robiłam sobie testy owulacyjne i również wyszły pozytywne.

W związku z tym mam pytanie, czy te testy są wiarygodne, kiedy miałam owulację i kiedy najlepiej się kochać, aby zajść w ciążę?
Pozdrawiam, Ala

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

celem interpretacji wyników temperatury warto wiedzieć, że okres niepłodny rozpoczyna się rano 3. kolejnego dnia podwyższonej temperatury (powinien być wyższy o 0,2 st. C). Warto obserwować także śluz- najlepszym momentem do zapłodnienia będzie czas, gdy śluz zmieni swoją konsystencję na bardziej rozciągliwą, a kolor-na przezroczysty, oraz badana palpacyjne szyjka macicy będzie miękka oraz rozpulchniona.

Pozdrawiam!