Kiedy po poronieniu można starać się o kolejną ciążę?

Witam,byłam w 7 tygodniu ciąży lekarz Prowadzący na ostatnim usg nie wyczuł akcji serca płodu, skierował mnie na badania beta-hcg i dostałam skierowanie do szpitala na wywołanie poronienia. Jednak po ostatnim wyniku beta zaczęłam krwawic i odczuwać bóle podbrzusza. W szpitalu lekarze stwierdzili poronienie samoistne. Moje pytanie brzmi za jaki czas możemy starać się o kolejne zajście w ciążę u czy przy kolejnej ciąży ryzyko poronienia będzie większe czy mniejsze?

Lek. Tomasz Budlewski

Wystąpienie jednego poronienia nie ma większego znaczenia. Tzn bardziej zależy od przyczyny tego poronienia. Zaleca się diagnostyke po 3 samoistnym poronieniu. Co do starań to proponuje po następnej miesiączce