Kiedy skutki uboczne tego leku minął?

Zażywałem przez miesiąc lek AMITRYPTYLINA rano 10 mg i na noc 10 mg a po tygodniu rano 10 mg a na noc 20 mg ale dostałem skurczów mięśnia sercowego, ból serca, puls mi latał od 77 do nagle 130 i na 80 i tak w kółko . Dostałem duszności dużych, saturację miałem i w sumie nadal mam od 97 do nagle 94 albo 92 i znowu do 97 lub nawet 99... Mam lat 30, zaburzenia lękowe, nerwicę natręctw, fobie,stany depresyjne na to dostałem ten lek. Chciałem dostać informacje po jakim czasie te skutki uboczne mina ? I czy w ogóle mina ?, Puls mi strasznie skacze, wylądowałem u kardiologa... Źle się czuje.

Witam Pana,

Każdy lek może wywołać działania uboczne, co w dużej mierze

zależy też od wrażliwości osobniczej pacjenta.

W przypadku zażywania leku amitryptylina również należy liczyć się

ze skutkami ubocznymi.

Kwestię niepożądanych skutków stosowanych leków oraz wszelkie

obawy, a także zaobserwowane objawy powinien Pan skonsultować

z lekarzem prowadzącym.

Należy też zapoznać się z ulotką.

Powinien Pan jednak wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem

objawowym - leki nie leczą zaburzeń lękowych, fobii ani OCD i nie rozwiązują

problemu, jedynie tłumią objawy.

Warto więc zastanowić się też nad wprowadzeniem odpowiednio dobranej

psychoterapii w proces leczenia.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe, fobie,

stany depresyjne i OCD należy dotrzeć do źródła problemu

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Podczas psychoterapii leczy się nie tylko zaburzeń lękowych

ale również dociera się do przyczyny problemu i znajduje się sposób wyleczenia.

Terapeuta pomoże Panu odzyskać spokój, równowagę wewnętrzną

i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/