Kiedy tabletki antykoncepcyjne się nie wchłaniają?

Biorę yasmin, ostatnie opakowanie połączyłam z obecnym, dzisiaj zażyłam 13 tabletkę. 7.10 zakończyłam trwającą tydzień ziołową kurację Parastroy (zawiera min. Cascara). W 4 dniu kuracji (3.10) miałam skurcze brzucha i pojawiły się rzadkie stolce, dwa razy dziennie. (pierwszy mniej więcej po 2 godzinach od wzięcia tabletki anty) i trwały one do końca kuracji. Dwa dni temu ( w połowie opakowania tabletek anty) pojawiło się plamienie. Czy tabletki mogły się nie wchłonąć? Co robić?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji rzeczywiście ochrona antykoncepcyjna mogła zostać obniżona. Warto stosować przez 14 dni dodatkowe zabezpieczenie.