Kiedy tak naprawdę doszło do zapłodnienia?

Witam,
mam pytanie, jestem w 39 tyg. ciąży, ale ciekawi mnie, którego dnia doszło do zapłodnienia. Ostatnią miesiączkę miałam 19.03.10 r., a USG robione było 31.05.10 r. i wykazywało mi 10 w 4 dniu.

Termin mam na 25.12.10 r. Z moich obliczeń wynika, że doszło do zapłodnienia około 1.04.10 r. Czy mam rację?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Tak, biorąc pod uwagę wiek ciąży wyznaczony w USG 31 maja, data zapłodnienia to 1 kwietnia. Nie jest jednak możliwe określenie tej daty ze stuprocentową pewnością, a jedynie z dokładnością do 2-3 dni.
Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwego rozwiązania!