Kłótnie i rozstanie z dziewczyną

Kłócimy się z dziewczyną miesiąc już,stwierdziliśmy wczoraj że damy sobie 3 dni przerwy,mimo że nie zrywamy,wyszło to z jej inicjatywy,ja tylko powiedziałem że czytałem o tym...,mówiła mi że ma mieszane uczucia do mnie,nawróciła jej depresja miesiąc temu wraz z moim żartem(depresja skutkiem pobicia jej byłego...),i ma do tej pory do mnie żal o ten żart,i o wykpienie,jej,ostatnio powiedziała wyrwe teraz z kontekstu: i mam przez te kłótnie tak to wszystko skreślić?,jak to rozwiązać mądrze?

Witaj,
to,o czym piszesz wymaga spokojnych wyjaśnień .Tutaj natomiast przeważają wybuchy emocji i...przemoc/obojętnie ,czy fizyczna,czy słowna/.Każda taka forma komunikacji jest narazona na zaostrzenie i kolejny akt przemocy.Jeśli więc mam coś doradzić,najlepiej spokojnie usiąść inapisać do dziewczyny list wyjaśniający problem oraz zaproponować podobną korespondencję w sytuacjach szczególnie prowadzących do kłótni lub rękoczynów.Konflikty są nieuniknione w ważnych związkach ale sposób ich rozstrzygania decyduje o pozostaniu w relacji lub nie.
Można postarać się również o pomoc psychologa albo pomoc neutralnej,życzliwej osoby.
Pozdrawiam serdecznie

Czasem faktycznie potrzeba czasu, by emocje opadły i by móc przyjrzeć się temu, co faktycznie jest sednem problemu (a czego nie da się zrobić w emocjach). Jeśli jednak to ma zadziałać, warto, żeby po takiej przerwie, na spokojnie porozmawiali Państwo o tym, co Was łączy, a co dzieli, co da się zmienić, a co nie, co jest akceptowalne a co nie dla każdego z Was. Inaczej mówiąc- by każdy mówił o swoich uczuciach, potrzebach, oczekiwaniach, wartościach, a także słuchał drugiego. By razem starali się Państwo wypracować wspólny model związku, który pozwoli się Wam realizować zarówno w parze, jak i samodzielnie. Dodatkowo, jeśli dziewczyna jest w terapii z zwrotem depresji, jej postrzeganie świata, siebie i związku może być obecnie zaburzone. Także terapia jest okresem ustalanie się różnych priorytetów, a tym samym może być okresem trudnym i burzliwym.
Warto także pomyśleć na przyszłość o innych sposobach radzenia sobie z takimi sytuacjami- bo jeśli myślą Państwo o sobie na poważnie, to jakbyście Państwo mieszkali razem, trudniej będzie dokonywać takich "ucieczek"..