Kłucia i mocne bicia serca, skoki ciśnienia

Witam. Echo serca, 3xekg, test wysiłkowy, rtg prawidłowe. Z powodu kłucia i mocnego bicia serca, skoków ciśnienia zgłosiłem się do lekarza. Kardiolog stwierdził, że wszystko w porządku i jedynie puls nieco przyśpieszony. Lekarz przepisał propanolol 10 mg x 2.. Ciśnienie się unormowało. Objawy częściowo ustąpiły. Od kiedy stosuję lek miewam czasem łągodną bradykardię (56-59) (ciśnieniomierz elektroniczny), rano lub wieczorem. Czasem kłuje. Czy jest się czym martwić czy to skutek uboczny leku?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zwolnienie akcji serca to zamierzona konsekwencja stosowania propranololu. Nie ma powodów do niepokoju. Proszę się jednak okresowo konsultować z lekarzem prowadzącym.