Kłucie, ucisk w klatce piersiowej a możliwe przyczyny

Od jakiegoś czasu mam bóle w okolicach mostka ,a dokładnie nad mostkiem.Nie wiem za bardzo jak określić ten ból ... tępy ,uciskowy ,nasila się przy wdechu i przy np.schylaniu się. A także zdarza się że kłuje mnie w sercu,a to powoduje że nie mogę przez chwilę wziąść oddechu bo bardziej boli ,po kilku sekundach nie oddychania mija te kłucie.Niewiem co to znaczy .Bardzo proszę o dokładne przeanalizowanie tych objawów.Bardzo mnie to martwi.

Witam,
jest wiele przyczyn bólu w klatce piersiowej, który Pani opisała. Od kardiologicznych, po oddechowe, mięśniowo-szkieletowe lub też gastrologiczne.
Zalecałabym wizytę u lekarza POZ celem wykonania podstawowych badań (EKG, RTG klatki piersiowej), aby bliżej przyjrzeć się problemowi.
Pozdrawiam!