Kołatania serca po położeniu się do łóżka

witam! dzis po tyg nocek w pracy chcialem sie polozyc spac lecz gdy sie polozylem na prawym boku zaczelo szalec serce tak dziwnie chodzilo i jak by sie rozlewalo,jak by latalo gora,dol(takie uczucie) po chwili bylo nie wielkie kolatanie. po chwili usiadlem i bylo troszke lepiej a gdy ponownie sie polozylem te same objawy i strasznie mocno czulem jego bicie na tetnicy szyjnej. dodam ze biore nebispes i jestem po nadczynnosci tarczycy oraz afobam od nerwicy. podpowiecie co sie moze dziac?

Aleksander Ropielewski

Niestety nie mogę udzielić pomocnej odpowiedzi, ponieważ objawy są mało specyficzne i mogą występować z wielu powodów. Sugeruję kontakt z lekarzem, który wykona podstawowe badania i na tej podstawie będzie w stanie się wypowiedzieć.

Szanowny Panie, przyczyny mogą być różne, np. długotrwałe zażywanie afobamu daje czasem odwrotny efekt-zamiast uspokajać pobudza organizm. Nieregularne kontrolowanie hormonów tarczycy, początki stanów lękowych czy wreszcie bardzo prozaiczny brak magnezu i potasu w organizmie. Warto skontaktować się z lekarzem ogólnym i wykonać wszelkie podstawowe badania. Jeśli wykluczą przyczynę leżącą po stronie fizjologi, warto udać się do psychologa lub psychiatry (lekarza prowadzącego) i omówić tę sytuację,