Komplikacje po zabiegu usunięcia zaćmy

Witam, 3 tyg. temu przeszłam zabieg usunięcia zaćmy. Mam wszczepioną soczewkę dwubiegunową. Od około tyg. po zabiegu zauważyłam, że w sztucznym świetle, po zmierzchu widzę rozbłyski światła. Tak jakbym widziała brzegi wszczepionej soczewki, na której załamuje się światło. Czasami widzę przebłyskujące półokręgi, czasami cały okrąg. Zawsze jest to w świetle sztucznym, zmierzchem/nocą. Czy to jest normalne i czy tak już zostanie? Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź i pozdrawiam.

witam. Związane jest to z efektami przy szerszej źrenicy z racji słabszeg oświatła tła a mocnejszego w centrum - aberracja sferyczna. Typowe niekorzystne zjawisko przy soczewkach wieloogniskowych w nocy. Może trochę się poprawić ale nie musi. Mogą pomóc szkła ochronne z antyrefleksem. Pozdr. Barnyk.