Konsekwencje domowych sposobów usuwania pieprzyków

Dzień dobry. Chciałam zapytać, czy jeśli spróbuję usunąć pieprzyki jodyną lub innymi "domowymi sposobami", to czy niegroźny dla zdrowia pieprzyk może przeobrazić się w coś złośliwego? Jest to w ogóle możliwe, żeby znamię łagodne stało się niebezpieczne?

Dzień dobry,

Oczywiście, że istnieje możliwość aby łagodne znamię zaczęło się zmieniać, przeobrażając w złośliwe. Ryzyko wzrasta wraz z wszelkimi manipulacjami i uszkodzeniami mechanicznymi w obrębie znamienia. Nie istnieje coś takiego jak ,,domowe sposoby" usuwania zmian na skórze. Od tego są lekarze dermatolodzy, którzy diagnozują znamię oraz zajmują się jej usunięciem.

Pozdrawiam serdecznie.

Dermatolog nie gryzie- proszę się nie obawiać wizyty u specjalisty.Lepiej zrobić to u lekarza, niż nabawić się wielu nieprzyjemności z działania takiego w domu.