Koślawe i asymetryczne ustawienie stawów biodrowych

Witam, dzisiaj otrzymałam opis zdjęcia RTG: "Koślawe i asymetryczne ustawienie stawów biodrowych. Szpary stawowe stawów biodrowych prawidłowej szerokości. Głowy kości udowych kształtne. Struktura kostna prawidłowa. " Dodam,że przyczyną wykonania przeze mnie zdjęcia były bóle kręgosłupa, bioder, zaparcia i bóle w lewym podbrzuszu. Różnica w ułożeniu bioder jest widoczna gołym okiem ponieważ ma ok. 3 cm. Czy rozstrzygnięciem problemu może być tylko i wyłącznie rehabilitacja?

Małgorzata Panek

Proszę udać się do lekarza ortopedy. Po zbadaniu Pani i obejrzeniu zdjęć będzie mógł zaproponować odpowiednie postępowanie. W przypadku zaparć wskazana jest dieta z dużą zawartością błonnika oraz wypijanie minimum 2l płynów dziennie.
Pozdrawiam