Kradzieże i zdrady w rodzinie

ja 28lat ONA 27 z DZIECKIEM ojciec DZIECKA ja notorycznie ZDRADZAL okradl JJĄ i RODZINE JA z NIA od POL roku OD kilku DNI juz NIE mielismy POJECHAC razem DO dziadkow JEJ dziecka Z nimi MA dobry KONTAKT dzien PRZED powiedzialem JEJ ze BEDE sie TAM glupio CZUŁ po DNIU zerwala JA z JEJ dzieckiem SIE polubilismy Z nia BARDZO sie KOCHALISMY ona CZESTO stwarzala PROBLEMY z NICZEGO bardzo ZAZDROSNA teraz TWIERDZI ze JEJ to WSZYSTKO juz OBOJETNE dokladniej BYM to OPISAL gdyby WIECEJ znakow BYLO problem JEST wiekszy jak POMOC?! PROSZĘ O POMOC ! moze e-mail?

Zachęcam do rozpoczęcia odbudowania relacji od szczerej rozmowy. Jeśli wcześniej było tak, ze dziewczyna "obrażała się", czuła zraniona nawet przez drobne rzeczy, warto, że wprowadzili Państwo jasne zasady komunikacji, a także szczerze i na bieżąco mówili o swoich uczuciach, potrzebach, oczekiwaniach. Szczególnie wobec związku i siebie nawzajem. W rozmowie warto skupić się na mówieniu i swoich uczuciach i potrzebach (zamiast pretensjach), a także pytaniu druga stronę o to samo. Wyjaśnienie zaistniałej sytuacji i ustalenie sposobów radzenia sobie w przyszłości ma szanse naprawić relację.

Witam serdecznie

Warto by skorzystali Państwo z terapii dla par lub Pan z terapii indywidualnej, żeby bliżej przyjrzeć Pana potrzebom co do związku i omówić trudności jakie mogą wynikać w związkach z osobami , które wychowują już dzieci z innych związków i zdać sobie sprawę , jak można sobie z nimi radzić , żeby nie popadać w frustracje.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta