Kręgozmyk na L5/S1 ku przodowi do 9 mm

Mam na l5/s1 kregozmyk l5 ku przodowi do 9 mm wymiar ap kanału do 11 mm. Jaki to jest stopień kręgozmyku ? Czy jest to poważne?

Lek. Tomasz Budlewski

Powagę zmian można określić na podstawie objawów występujących u pacjenta a nie koniecznie pod względem wielkości zmiany. Proszę koniecznie udać się lekarza rodzinnego, po przeanalizowaniu wszystkich badań oraz po bezpośrednim badaniu będzie można pokierować w najbardziej odpowiednie miejsce.