Krosty na nogach

Witam! Od dłuższego czasu mam na nogach krosty, które strasznie mnie swędzą, w nocy drapię je do krwi, co to jest? Pieką mnie łydki. Miałem leki na nadciśnienie, po których zeszła mi skóra ze stóp. Po jakimś czasie pojawiły się swędzenia i pieczenia na łydkach. Nie mam ubezpieczenia, więc nie mogę iść do dermatologa. Bardzo proszę o poradę.

Witam! Aby ustalić podejrzewaną przyczynę zmian konieczna jest ich bezpośrednia ocena. W tej chwili możliwe jest tylko ustosunkowanie się do opisu zmian i dolegliwości. Na podstawie opisu wydaje się, że zmiany mają podłoże alergiczne, być może spowodowane są przyjmowanymi lekami przeciwnadciśnieniowymi, szczególnie że poprzednio również miała miejsce reakcja nadwrażliwości. W opisanej sytuacji wskazane jest zastosowanie leków odczulających nieswoiście (leki antyhistaminowe, wit. C, wapń) oraz przede wszystkim odstawienie i zamiana stosowanych leków. Proponuję skonsultować się lekarzem rodzinnym lub internistą w celu ustalenia dokładnej przyczyny dolegliwości oraz zastosowania odpowiedniego leczenia. Pozdrawiam serdecznie!