Krótkie krwawienie podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Od 7 miesiecy biore tabletki anty Naraya Plus. Regularnie. Biorac ostatnia tabletke placebo - dostalam okres- podczas stosunku. Okres trwal zawsze 5dni - 4 krwawienia i 1 plamienie. Tym razem trwal tylko 2 dni i bylo to lekkie krwawienie. Na tym koniec. Tak krotkie krwawienie z odstawienia zdarzylo sie pierwszy raz. Powinnam isc do gin. czy czekac do nastepnego okresu? Dodam, ze mam stwierdzona niedokrwistosc i niecaly tydzien przed incydentem zaczelam brac Chela-Ferr. Czy moze to byc przyczyna?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów aby przejmować się tym okresem. Krwawienie z odstawienia, bo tak naprawdę z tym mamy do czynienia nie musi zawsze wyglądać tak samo jak fizjologiczna menstruacja. Oczywiście warto wykonać kontrolną morfologię w związku z wspomnianą chorobą.