Krwawienie dwa tygodnie po okresie: co się dzieje?

Występują u mnie dziwne objawy i nie ukrywam, że mnie niepokoją. Po raz pierwszy zdarzyło mi się to w zeszłym miesiącu. Obecnie po raz drugi. Dokładnie 2 tygodnie po okresie mam spore plamienia krwi razem z upławami. Mam 18 lat i nie mam okresu zbyt regularnego. Mam partnera, z ktorym współżyję. Nie jestem w ciąży - sprawdzałam to za pomocą testu w obu miesiącach. Co to może być? Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Krwawienia śródcykliczne mogą być spowodowane przez kilka czynników. Najczęstszą przyczyną są zaburzenia hormonalne. Nie można wykluczyć zamian w obrębie narządów układu płciowego takich jak polipy, nadżerki, czy mięśniaki. Jeśli upławom towarzyszy nieprzyjemny zapach oraz swędzenie w okolicach pochwy można podejrzewać infekcję. Ze względu na to, że problem powitarza się w drugim z kolei cyklu powinna Pani umówić się na wizytę do specjalisty ginekologa w celu szczegówłowej diagnostyki.