Krwawienie po 2 tygodniach przyjmowania tabletek

Witam. Przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne Y******** prawie 2 lata przerwałam przyjmowanie na 2 miesiące i ginekolog zmienił mi tabletki na J**. Biorę je już od 2 tygodni, dzisiaj powinnam wziąć 15 tabletek, ale pojawił się okres. Tzn. brązowa wydzielina. Co to może oznaczać i czym może być spowodowane?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Najprawdopodobniej Pani organizm musi się przyzwyczaić do tabletek. Plamienia występujące podczas przyjmowania pierwszych 2-3 opakowań nowego preparatu są jednym z najczęstszych działań niepożądanych antykoncepcji doustnej. Jeśli krwawienie nie ustanie lub będzie się powtarzać, proponuję wizytę u ginekologa.