Krwawienie przy tabletkach Lesiplus

Od ok 1,5 roku przyjmuje tabletki lesiplus ostatnio aby w czasie wyjazdu na urlop nie wystąpiło krwawienie zrezygnowałam z przyjmowania tabletek placebo i od razu przeszłam do stosowania tabletek z drugiego opakowania jednak krwawienie i tak się pojawiło ok 3 tabletki z nowego opakowania. Krwawienie to trwa już dziewiąty dzień. Czy powinnam odstawić tabletki? Jak długo może trwać takie krwawienie?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Być może warto byłoby zrobić przerwę w stosowaniu tabletek.