Krwawienie z uchyłków oraz silny ból pachwin u starszej osoby

Moja babcia, 92 lata, miała krwawienie z uchyłków. Krwawienie ustało w szpitalu po zaprzestaniu podawania pokarmów i żywieniu przez kroplówkę przez kilka dni. Dostała też w sumie 3 jednostki krwi. Pojawił się jednak stan zapalny w organiźmie oraz bardzo silny ból w pachwinie. Zroniono RTG i USG - nic nie wykazało. Czy macie pomysł skąd ból w pachwinie? Babcia mówi, że gorszego bólu w życiu nie czuła.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno diagnozować taki przypadek na odległość. Warto wykonac kolonoskopie by uwidocznić zmiany w obrębie jelita grubego - być może stan zapalny pochodzi właśnie z tego miejsca. W leczeniu uchyłków jelita stosuje się zwykle jednak leczenie zachowawcze czyli dietę i antybiotyki.