Krzywa cukrowa u osoby otyłej

Witam, miałam zrobione badania krzywej cukrowej, na czczo wyszlo 78, po 2 godzinach 154. Lekarz stwierdzil nietolerancje glukozy i zapisal leki. Dodam ze jestem osobą otylą. Czy jest to wyleczalne naturalnie (zmiana diety, ruch)? Czy będe musiała do końca życia zażywać leki?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,
po zmianie stylu życia ( dieta i ruch oraz normalizacja wagi ciała ) możliwe jest wyzdrowienie.
Pozdrawiam