Kto kwalifikuje się do zabiegu na refluks?

Witam. Chciałbym zapytać o zabieg na refluks... Kto może się do niego zakwalifikować? Czy po zabiegu objawy ustępują jaka jest szansa, że dolegliwości nie wrócą...

Operacja antyrefluksowa- zwykle laparoskopowa fundoplikacja Nissena jest leczeniem alternatywnym do stosowania leków obniżających produkcję kwasu solnego w żołądku.
Zatem każdy pacjent cierpiący z powodu choroby refluksowej kwalifikuje się do leczenia operacyjnego.