Które ćwiczenia pomogą mi zwalczyć fałdki z brzucha?

Cześć, mam 15 lat, 164 cm wzrostu i ważę 60 kg. Mój problem polega na tym, że mam fałdki na brzuchu, kiedy siedzę albo się pochylę, one się pojawiają. W dodatku mam skłonność do jedzenia zbyt dużej ilości posiłków, nie wiem dlaczego i trudno mi to wyjaśnić. Chociaż przyznam, że udaje mi się wytrzymać w takim postanowieniu - jeden lub dwa dni. Próbowałam nie jeść śniadania rano ani nic w szkole i dopiero w domu obiad, tylko że właśnie wtedy jak przyszłam, no przyznam, obżerałam się...(wstyd mi o tym mówić:((). Mam skłonność do jedzenia słodyczy i wiem, że muszę z tym skończyć.

Pomyślałam, że zacznę biegać i tak robię, prawie od tygodnia biegam około 1,5 km. Myślałam też o brzuszkach... ale czekam na Wasze porady, co powinnam z tym zrobić? Tylko najbardziej boję się tego, że nie dam rady i na pewno zjem coś, czego nie powinnam..:( Jakie są wasze zdania na ten temat? Co mam zacząć robić?

Witam,

Twoim podstawowym błędem jest nieznajomość zasad prawidłowego odżywiania. Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków co 2-3 godziny. Wydaje się to dużo, jednak badania wykazały, że jedząc 2-3 posiłki dziennie, spożywasz znacznie więcej kalorii, a w jednym posiłku możesz nawet dostarczyć 70 proc. dziennej racji pokarmowej. W tym momencie organizm nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością pożywienia i nie przyswaja składników odżywczych tylko zamienia je w tłuszcz. Warto więc sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach.

Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo. Śniadanie powinno być głównym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia! Poprawia ono tempo przemiany materii oraz pamięć i koncentrację niezbędne do właściwego funkcjonowania w szkole.

W Twoim wieku nie powinno się też stosować diet odchudzających. Powinnaś uświadomić sobie, jak poważne konsekwencje zdrowotne może spowodować zbyt niska masa ciała. Nadmiernie odchudzanie może zahamować rozwój i wzrost, zaburzyć miesiączkowanie, spowodować niedobory żywieniowe, a także spowolnić metabolizm, który jest odpowiedzialny za spalanie kalorii.

Oprócz tego zajrzyj do artykułów poświęconych zdrowym nawykom i postaraj się do nich zastosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety

Dodatkowo pamiętaj o aktywności fizycznej. Dieta połączona z aktywnością fizyczną z pewnością przyniesie efekt, jednak nie będzie on natychmiastowy. Twój organizm potrzebuje czasu, aby spalić tkankę tłuszczową i przyzwyczaić się do nowego stylu życia. Zajrzyj na stronę poświęconą aktywności fizycznej i ćwicz razem z nami www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam