Kwas hialuronowy a karmienie piersią

witam mam 6miesieczna córeczkę dokarmiam ja jeszcze piersią, chciałam zrobić sobie korektę ust u kosmetyczki kwasem hialuronowym bądź botox...lecz boję się ze wpłynie to jakoś negatywnie na mój pokarm bo towarzyszy temu znieczulenie punktowe..proszę o pomocna odpowiedz i z góry dziękuje. PAULINA

Po pierwsze botoks, czyli toksyna botulinowa, nie służy do wypełnień, tylko korekcji zmarszczek mimicznych i ma zupełnie inny mechanizm działania niż kwas hialuronowy, który wypełnia zmarszczki i jest stosowany również w zabiegach modelowania ust. Po drugie botoks i wypełniacze są przeciwwskazane w trakcie karmienia piersią. Po trzecie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej o które Pani pyta mogą być w świetle prawa wykonywane jedynie przez lekarza. Kosmetyczki nie mają uprawnień do kupowania i stosowania leków i wyrobów medycznych, do których należy botoks i kwas hialuronowy. Co więcej w razie wystąpienia powikłań nie są w stanie zastosować odpowiedniego leczenia.