Leczenie 5-latki po przebyciu 4 infekcji

Witam.Moja córka ma 5 lat.Od miesiąca po przebytych4 infekcjach (w tym zapalenie zatok)ciągle kaszle szczególnie po wysiłku,ma mowę nosową,śpi z otwartą buzią i się ślini.Ma alergię na grzyby,pleśni i psa(inhalację pulmicort berodual,milukante,xyzal,nasonex)w efekcie ustał kaszel tylko poranny.3 migdał przerośnięty ale podobno w normie.Lekarz chce podać antybiotyk na zatoki.Czy spróbować znowu z antybiotykiem,czy skonsultować może najpierw z laryngologiem,czy winę za to nie ponosi ten migdałek.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proponuję zastosować antybiotyk i udać się do lekarza otolaryngologa, chyba że lekarz otolaryngolog jest dostępny z dnia na dzień to wtedy najpierw do lekarza otolaryngologa.