Leczenie anemii a trądzik

Witam, lecze anemię(przyjmuję żelazo w tabletkach trzy razy dziennie) i wyczytałam, że należy unikać kosmetyków z EDTA, jednak czuję się zagubiona, bo większość kosmetyków zawiera ten związek, a dodam,że walczę trądzikiem i cięzko mi znależć jakikolwiek kosmetyk bez EDTA, co dotyczy również pielęgnacji ciała, bo mam suchą skórę, a wszystkie kremy nawilżające na 5-6miejscu w składzie mają EDTA. Czy mogę używać tych kosmetyków pomimo przyjmowania żelaza i jaki mają wpływ na moje zdrowie ?

Dermokosmetykiem bez EDTA przeznaczonym do skóry trądzikowej jest np. La Roche Posay Effaclar Duo, do pielęgnacji ciała odpowiedni będzie Cetaphil MD, również bez EDTA.