Leczenie hemoroidów w 30. tygodniu ciąży

Witam, mam problem z hemoroidem 2 stopnia. Jem duzo blonnika i pije ok 1,5l. Kazde wyproznianie wymaga bardzo silnego parcia, nie jestem w stanie inaczej. Czy sa jakies metody na wylelenie? Ciaza, 30 tydz.

Lek. Katarzyna Szymczak

Aby zalecić konkretną metodę leczenia (farmakologiczne lub chirurgiczne - raczej jednak po zakończeniu ciąży), konieczne jest badanie lekarskie, określenie stopnia hemoroidów, radzę skosultować się z proktologiem.
Pozdrawiam