Leczenie nadciśnienia tętniczego i niedoczynności tarczycy z Hashimoto

Witam, mam 25 lat i od kilku lat leczę nadciśnienie tętnicze idiopatyczne, niedoczynnosc tarczycy z hashimoto oraz w ostatnim czasie oporność na insuline. Od początku kłopotów z tarczycą przytyłam prawie 20 kg i mimo staran, diety i ćwiczeń mam problem że zboczem wagi więcej niż kilka kg. Mimo prawidłowych badań ekg, holtera 48h, echo serca, ddimery, tsh, rtg klatki, często odczuwam klucia, bole, uczucia "niepokoju" w klatce piersiowej. Martwię się czego mogą nie wykazać te badania? Pozdrawiam

Dzień dobry,

proponuję wizytę u psychodietetyka, który przeprowadzi wywiad żywieniowy w celu ustalenia optymalnej dla Pani diety. Być może odczuwany przez Panią niepokój wiąże się z chorobą tarczycy? Wyniki o których Pani pisze są prawidłowe, proponuję więc przyjrzeć się diecie oraz emocjom.
Pozdrawiam