Leczenie nerwicy alkoholem i antydepresantami

Witam mam pytanie leczyłem nerwice alkoholem i az przestałem i objawy sie bardzo powiekszyli i mam pytanie czy antydepresanty zastepuja tzw jak alkohol? Takie samopoczucie, nie mowie tutaj o naduzywaniu alkoholu tylko jak np po jednym browarze.Bo duzo ludzi mi mowili ze antydepresanty dzialaja jak alkohol i inne narkotyki ze jest bardzo lepsze samopoczucie,rozluzenie i tez oszolomienie jak to jest w alkoholu i brak natretnych mysli.

Dzień dobry,

Myślę, że najlepiej jak uda się Pan osobiście do lekarza psychiatry, który po 1) oceni Pana obecny stan (możliwe uzależnienie ? możliwa depresja ?) i zaproponuje stosowne leczenie - właśnie np.: taką farmakoterapię, o której Pan wspomina. Inna kwestia, jeżeli ma Pan zdiagnozowane zaburzenia lękowe to podstawową metodą ich leczenia jest psychoterapia.
Stąd, najlepiej jak uda się Pan do np.: Poradni Leczenia Nerwic (wzg. PZP, Poradni Leczenia Uzależnień) - w ramach NFZ lub prywatnie, i podejmie stosowne leczenie.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza