Leczenie pod kątem leczenia osobowości paranoicznej

Witam! Chciałbym zacząć leczenie pod kątem leczenia osobowości paranoicznej. Od czego mógłbym zacząć?. Dodam, że przez kilka lat chodziłem do psychologa w związku z sytuacją, która jest u mnie w domu. Jestem świadomy myślę tego wszystkiego co się ze mną działo przez całe 23 lata mojego życia

Zaburzenia osobowości leczy się w procesie psychoterapii. Specjalista, do którego Pan się zgłosi, powinien mieć kwalifikacje w zakresie psychoterapii (same studia psychologiczne nie wystarczą) oraz doświadczenie w leczeniu zaburzeń osobowości. Warto byłoby się również skonsultować z doświadczonym lekarzem psychiatrą, aby potwierdzić tę diagnozę.