Leki na przeziębienie przy nadciśnieniu i astmie

witam byłem u kardiologa z nadciśnieniem miałem 160 na 90 pusls 100 od czasu do czasu kołatanie serca dostałem tabletki bisocard i vivance zeszło na 130na 65\75a puls 83do 90 czy to dobrze kardiolog zlecił mi badanie krwi i usg klatki i RBC5.74-HGB.16,7 HCT45.6\MCV79,4 NA wynikach usg pasmowaty zrost okolicy koniuszka serca co to oznacza a i mam pyt jestem teraz przeziebiny wiec jaki leki mogę brac przy tabletkach na ciśnienie a dodam jeszcze ze mam astme i zazywam beroteck aerozol proszę o odp

Witam! Jeśli choruje Pan na astmę przeciwwskazane są przede wszystkim wszystkie leki będące pochodnymi kwasu acetylosalicylowgeo, czyli pochodne popularnej aspiryny. Bezpieczne są natomiast preparaty zawierające paracetamol. Zrost w okolicy koniuszka serca może być wynikiem przebytych stanów zapalnych bądź niemego klinicznie udaru. Obniżony poziom MCV najprawdopodobniej świadczy o niedoborze żelaza - wskazane jest oznaczenie jego poziomu w surowicy krwi. Pozostałe wyniki badań nie budzą niepokoju. Proszę pozostać pod kontrola kardiologa.