Lęki stresowe w pracy

Witam. Mam 31 lat, i mimo swojego wieku, odczuwam lęki stresowe, bo tak to nazywam w sytuacjach, które nie powinny wywoływać u mnie sytuacji takich jak trzęsące się ręce i szybkie bicie serca, a sytuacje takie są banalne np. jak koleżanka wpadnie do mnie do sklepu, czy chłopak, strasznie sie wtedy stresuję i nie umiem naturalnie sie zachowac. Nie wspominam nawet jak odbywa sie rozmowa moja z kierownikiem,jest to mega stresujące dla mnie, i co dziwne,z drugim kierownikiem czuję sie swobodie

Witaj,
lęki i emocje w ogóle są reakcjami mimowolnymi,informującymi o znaczeniu dla nas konkretnych zdarzeń.Problem w tym,że czasami wysyłamy do ludzi fałszywe/np.lekceważące/ opinie o czymś,co w gruncie rzeczy jest dla nas ważne,albo wręcz trudne,wymagajace skupienia.Taka rozbieżność chroni nas co prawda przed ośmieszeniem lub inną formą "utraty twarzy" w towarzystwie,ale pod wpływem nagłych wizyt ważnych osób znów powraca prawdziwa niepewność,którą masz w sobie.
Tak więc można przyjrzeć się pod okiem psychologa nastepującemu problemowi:czy z punktu widzenia tych wszystkich nieproszonych gości Ty sama wyglądasz tak,jak wydaje Ci się,że wyglądasz/a domyślam się,że widzisz w ich oczach bardzo zły obraz siebie samej i dlatego drżą Ci ręce,jesteś zdenerwowana itp/.
Zachęcam do wizyty i pozdrawiam.
niewygodną dla wizerunku
trudno przyznać się przed nawet przed samym sobą,ze coś takiego co jak praca określonymi ludżmi,jak ważna jest dla nas praca,bo nie każdy ma świadomość,że odczuwa złość w chwili,gdy "powinien" się cieszyć,albo bać ,więc upraszcza i nazywa to stresem.
Prywatnie myślę,że

Szanowna Pani,
jeżeli przeżywany stres uniemożliwia Pani funkcjonowanie można skonsultować się z psychologiem celem ustalenia jego podłoża i ew. wdrożenia terapii i/lub leków wyciszających. Jeżeli pojawia się okazyjnie wówczas warto zainteresować się technikami relaksacyjnymi, jednak z Pani opisu wynika, że są to sytuacje stałe, związane z relacjami z innymi ? Psycholog może ustalić, jak daleko posunięty jest problem i w związku z tym - jakie kroki należy podjąć, by czuła Pani więcej spokoju.
Z poważaniem,
Anna Szostak