Lekka chrypka po infekcji wirusowej oraz zaburzenia widzenia i ból śledziony po Augmentinie

Witam, Od 2-3 miesięcy mam lekką chrypkę (która utrzymuje się od infekcji wirusowej). Skonsultowałem się z lekarzem rodzinnym, zalecił mi branie Augmentin 875mg x2 dziennie. Juz po pierwszej tabletce zacząłem widzieć jak przez mgłę, zaczęła mnie kuć śledziona i źle się czuję. Lekarz zaleził mi kontynuację brania leku, jednak martwię się tym wzrokiem. (w ulotce nie ma opisanego tego jako efekt uboczny). Czy powinnem kontunuować leczenie? Z góry dziękuję, Mateusz

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że jeżeli nadal tego typu objawy się utrzymują to odstawiłbym lek i koniecznie udał sie do lekarza rodzinnego ponownie. Przy przewlekłej chrypce warto udac się do lekarza otolaryngologa. Po badaniu laryngologicznym będzie można coś więcej powiedzieć.