Liczne drobne ogniska o wysokim sygnale w obrazach T2 zależnych i FLAIR
Witam, proszę o interpretację poniższego opisu badania RM męż. 44l W istocie białej obu płatów czołowych oraz podwyściółkowo widoczne są liczne drobne ogniska o wysokim sygnale w obrazach T2 zależnych i FLAIR. Pojedyncze zmiany są również widoczne w istocie białej obu płatów ciemieniowych. Zmiany mogą odpowiadać zmianom naczyniopochodnym. Biorąc jednak pod uwagę wiek pacjenta w diagnostyce różnicowej należy brać pod uwagę również zmiany o charakterze demienilizacyjnym.

MĘŻCZYZNA, 44 LAT ponad rok temu
Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym
Badanie MRI jest jedynie jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w konkretnym badaniu, inne choroby itd
W celu ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog.
Witam serdecznie,
Na podstawie samego wyniku badania MRI nie można postawić diagnozy.Wskazana jest konsultacja z neurologiem.
Pozdrawiam.