Lunatykowanie i rozmowa przez sen

dzień dobry, moja dziewczyna lunatykuje. Trwa to już (z przerwami) dość długo. Zaczynam się martwić. Nie jest to takie typowe lunatykowanie (choć w sumie nie znam się), ponieważ zwykle siada na łóżku, "bawi" się dłońmi (robi coś z paznokciami i palcami), "mlaska" - głośno przełyka ślinę, wykonuje dość gwałtowne ruchy i do tego rozmawia przez sen (jednocześnie). Zdarza się też że rano mamy w pokoju poprzekładane rzeczy (np książki). Ona bierze to na wesoło, ale ja się już martwię. Co robić?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Powtarzające się lunatykowanie u osoby dorosłej jest zawsze wskazaniem do konsultacji ze specjalistą. Radziłabym, aby Twoja dziewczyna skorzystała z pomocy poradni leczenia zaburzeń snu.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Panu,

Sugeruję zachęcić Pana dziewczynę do konsultacji, w Poradni leczenia zaburzeń snu.

Ze słonecznymi pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej