Łuszczące się plamy u 9-latka

witam,u syna 9lat pojawily sie na obu nogach z przodu na dole-duze luszczace sie plamy,najpierw byly zaczerwienione,potem zaczely sie luszczyc i pekc.Brzydko to wyglada,miejsce jest jakby zasinione,nogi obrzmiale wokol,a plmy suche,jakby spieczone i grub warstwa.od 3ch dni smaruje mascia cholest.i troche schodzi.Syn mial rok temu luszczyce na raczce,ale nie bylo ogniska zapalnego i zniknelo po kilku dniach.Tesciowa ma luszczyce,do specjalisty czekamy w kolejce.czy w tym miejscu moze byc luszczyc

Witam!
Opisany przez Panią wygląd zmian skórnych może wskazywać na łuszczycę. Taka lokalizacja zmian jest możliwa. Choroba ta najczęściej ujawnia się pomiędzy 10 a 40 rokiem życia, ale wcześniejszy początek również się zdarza. Wywiad rodzinny (łuszczyca u teściowej) czyni to rozpoznanie tym bardziej prawdopodobnym. Do czasu ustalenia leczenia należy dbać o dobre nawilżanie skóry (po każdym myciu), unikać kąpieli (prysznic mniej wysusza skórę). Do mycia i pielęgnacji warto zakupić specjalne preparaty apteczne (farmaceuta doradzi wybór odpowiednich środków).