Malutkie siniaki na lewej stronie twarzy, pod włosami i na powiece

Witam, dwa dni temu po nocy pojawiły mi się malutkie siniaki na lewej stronie twarzy, pod włosami i na powiece a dzień przed tym miałam wyjątkowo mocno widoczne wszystkie żyły i spuchnięte kostki w dłoniach. Nie doznałam żadnych urazów i jestem zdrowa. Niedawno zaczęłam przyjmować lek Lamitrin wg zaleceń lekarza, mam również tężyczkę ale nie przyjmuje na nią leków, przyjmuje środki antykoncepcyjne. Skąd mogło się coś takiego pojawić?Czy powinnam z tym iść do lekarza?Czy trzeba coś z tym zrobić?

Witam.
Prawdopodobnie to nic poważnego ale ze względu na możliwe działania niepożądane tego leku (może on powodować zaburzenia hematologiczne m.in. małopłytkowość, pancytopenię oraz zaburzenia czynności wątroby) proponowałbym wizytę u lekarza i wykonanie badań: pełnej morfologii krwi z płytkami, PT, aPTT i prób wątrobowych.