Mam 17 lat - jak szybko schudnąć?

Hej;) Mam na imię Iza i mam 17 lat. Ważę 71kg przy 174 cm. Nie uprawiam żadnych sportów ponieważ mam problemy z kolanami (podejrzewam iż od tego że jestem za gruba). Lubię słodycze i jak nie mam co robić to po prostu jem! chciała bym schudnąć jak najszybciej.. najlepiej 10 kg albo 12kg .. wspomnę tylko że mam duży przyrost tkanki mięśniowej, i zależy mi na schudnięciu w biodrach i udach.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Ponieważ Twój organizm ciągle się rozwija nie powinnaś się odchudzać. Siatki centylowe pokazują, że masa ciała oraz wzrost znajdują się w granicach normy dla wieku. Proporcje budowy ciała są zachowane. Powinnaś wybrać się do lekarza w celu diagnostyki problemu ze stawami kolanowymi. Regularna aktywność fizyczna pozwala na utrzymanie kondycji organizmu na właściwym poziomie. Powinno się unikać spożywania w nadmiernych ilościach słodyczy oraz słodzonych napojów gazowanych.