Mam nadwagę czy niedowagę sama nie wiem?

Mam 12 lat 167 cm wzrostu, 48 kg. Powinna schudnąć czy przytyć???
12 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Zdecydowanie nie powinnaś się odchudzać. Twoja masa ciała mieści się w granicach normy, ale bliżej dolnej granicy, jesteś zatem szczupłą osobą. Nie zaszkodzi jeśli przytyjesz kilka kilogramów.
W Twoim wieku odchudzanie nie jest wskazane, gdyż może zaburzyć Twój rozwój.

Twój organizm potrzebuje teraz więcej białka i witamin, więc nie powinnaś ograniczać pożywienia. Pamiętaj jednak o zdrowej diecie i aktywności fizycznej. Unikaj przede wszystkim słodyczy i fast foodów.

Pozdrawiam