Mam raka piersi. Co robić dalej i gdzie szukać fachowej pomocy?

Z biopsji wynika, że w preparatach z wałeczków widać utkanie sutka z naciekiem inwazyjnego raka przewodowego. Poziom hormonów tarczycy TSH 0,29. Odłożona operacja.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Wyniki badań, szczególnie jeżeli chodzi o hormony tarczycy, należy interpretować wg norm przyjętych w danym laboratorium. Tylko na tej podstawie będzie można stwierdzić, czy coś jest nie w porządku. Domyślam się, że w Pani przypadku uznano wynik za nieprawidłowy i stąd odroczenie operacji?

W przypadku podejrzenia zaburzeń funkcji tarczycy konieczne jest dodatkowo oznaczenie docelowych hormonów tarczycy szczególnie fT4.

Decyzję o możliwości przeprowadzenia zabiegu powinien podjąć lekarz anestezjolog. W zależności od zakresu planowanego zabiegu można go przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym lub przewodowym. Jeżeli konieczny byłby zabieg w znieczuleniu ogólnym, w razie stwierdzenia istotnej nadczynności tarczycy lekarz może zalecić przyjmowanie leków i odroczenie zabiegu na jakiś czas.

Myślę, że powinna Pani przede wszystkim porozmawiać na temat swoich obaw z lekarzem onkologiem, który powinien pokierować procesem leczenia i zlecić konieczne konsultacje.

Pozdrawiam serdecznie