Masturbacja i groźby o samobójstwie kolegi

Witam. Jestem uczennicą klasy 2 Gimnazjum. Problem dotyczy tego, że mój kolega będący w 3 Gimnazjum masturbuje się. Wiem o tym bo sam mi to powiedział jako że jestem jego przyjaciółką. Coraz bardziej dziwnie się zachowuje, a mianowicie mówi że chce się zabić, życie nie ma sensu, a jak przestanie się masturbować przez 4 dni, to mówi że widzi wokół siebie wszystko co dotyczy seksu. Nie wiem jak z nim rozmawiać. Chciałabym mu pomóc. Jeżeli jest z tego wyjście to jakie?
ponad rok temu

Witaj,
Sama masturbacja nie jest nieprawidłowością , Problem rodzi się, kiedy ktoś to robi w nadmiernym nadmiarze.
Jeśli tak jest w przypadku twojego kolegi , to znaczy, że masturbacja służy mu jako środek do rozładowania napięcia.
Jednak jest to metoda, która prowadzi do uzależnienia, ponieważ aby obniżyć napięcie musi zwiększać " dawkę" masturbacji. To tak jak z lekiem na uśmierzenie bólu, organizm się przyzwyczaja i trzeba zwiększyć dawkę.
Prawdziwym źródłem problemu nie jest masturbacja. Twój kolega powinien zgłosić się do specjalisty.
Pozdrawiam
Dorota Kotarska

Najlepiej zachęcić go do poszukania pomocy. Pani może trudniej jako kobiecie. Może na początek zachęcić go do porozmawiania o tym z zaufanym lekarzem albo zaufanym innym mężczyzna?