Metody leczenia kamicy pęcherzykowej po zabiegach operacyjnych

dzien dobry mam takie pytanie mama ma kamienie na woreczku niestety jest juz po wielu innych operacjach an brzuch i nie moze miec laporaskopia oprocz tego am problemy z secem bierze tabletki xsarelto bo ma migotanie przedsionkow czy jest jakas inna metoda niewim zastrzyki czyc os oprocz ciecia bo juz tyle miala operacji i wogole

Witam.
Póki co nikt nie wymyślił innej naukowo potwierdzonej metody niż zabieg operacyjny. Nie da się tego rozpuścić ani tabletkami, ani zastrzykami. Inna kwestia, czy kamica daje objawy, bo jak nie, to nie ma co ruszać. Metoda na otwarto z powodu zrostow w brzuchu po poprzednich zabiegach. Przed zabiegiem tydzień nie wolno brać xarelto, trzeba przestawić mamę na heparyne drobnoczasteczkowa w zastrzyku raz dziennie. Ale operuje się tylko objawowa kamice. Pozdrawiam i życzę zdrowia.